
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 4 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Reel |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 1.5 mm |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25603
Ext.Price$0.25603
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25603 | $0.25603 |
| 10 | $0.22897 | $2.28970 |
| 50 | $0.20477 | $10.23850 |
| 100 | $0.17958 | $17.95800 |
| 500 | $0.15749 | $78.74500 |
| 1000 | $0.13812 | $138.12000 |
| 3000 | $0.12113 | $363.39000 |
